Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Torty dla dzieci – jaki wybrać, aby zachwycić dziecięce podniebienie

27 stycznia 2024 Torty dla dzieci


Niezależnie od tego, czy świętowanie dziecięcych urodzin ma odbywać się w najbliższym, rodzinnym gronie, czy wśród rówieśników z przedszkolnej grupy czy klasy w szkole, tort to must have. Co smakuje dzieciom? Jakie motywy są modne? Podpowiadamy, jak wybrać idealny tort dla dzieci, który będzie nie tylko smaczny, ale i zachwyci wszystkich gości pięknym wyglądem.

Zamówić czy upiec – oto jest pytanie

Tradycyjne wypieki przygotowywane w domowej kuchni potrafią zachwycić smakiem i zdobieniem. Ale z roku na rok na popularności – szczególnie w przypadku tortów dla dzieci – zyskują słodkości przygotowywane na zamówienie przez profesjonalistów. Torty dla dzieci spod ręki mistrzów cukiernictwa wyglądają jak jadalne dzieła sztuki. Wybór z katalogu wypieków potrafi przysporzyć nie lada emocji. A zamówienie ich oszczędza dorosłym czasu i pracy. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu małych i dorosłych gości zachwyca efekt końcowy. Nowoczesne torty dla dzieci przygotowywane na zamówienie robią niesamowite wrażenie. Nie sposób oprzeć się ich smakom, ale przede wszystkim odmówić dzieciom modnych motywów, które je zdobią, a które w domowej kuchni nie zawsze udaje się wiernie odtworzyć. Ogromny wybór tortów dostępny jest pod adresem https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-dla-dzieci.

Dekoracje, które spodobają się dzieciom

Sposobów na udekorowanie tortów dla dzieci jest bardzo wiele. Oto kilka najchętniej zamawianych.

Jednym z najbardziej popularnych jest masa cukrowa. Zrobienie takiego zdobienia w domowych warunkach jest bardzo wymagające, od razu widać więc, że tort z masą cukrową został zamówiony w profesjonalnej pracowni słodkości. To bardzo słodka, zwykle kolorowa masa przypominająca nieco modelinę czy plastyczny lukier. Bardzo popularne są także bajkowe figurki, napisy i cyfry wykonywane z masy cukrowej.

Małym i duży fanom kolorowych i połyskliwych posypek spodobają się barwne brokaty, konfetti, drobne kwiatki, motylki i podobne ozdoby, którymi ozdobiony może być krem lub masa smakowa. Tego rodzaju ozdoby mogą być wielokolorowe, ale także połyskliwe, srebrne, złote czy neonowe. Oczywiście jadalne!

Dość prostym, ale efektownym sposobem ozdobienia tortów dla dzieci jest kolorowy obrazek na jadalnym opłatku. Jego zaletą jest to, że można nanieść na niego metodą drukowania dowolną postać z bajki, odwzorować zdjęcie czy grafikę.

Przebojem serca i podniebienia smakoszy podbiły w ostatnim czasie torty dla dzieci typu drip cake. Są to słodkości pokryte kremem i dodatkowo od góry polane czekoladą w dowolnym smaku lub kolorze, która spływa po ściankach tworząc efektowne sople i krople.

Torty dla szczególnie wymagających (nie tylko) dzieci

Szczególną dekorację na tort można zamówić kierując się gustem dziecka. Ten aspekt nie podlega dyskusjom – to, co się podoba maluszkowi, ma sprawić radość przede wszystkim jemu, a goście będą zadowoleni. Jednak nie wszystkie dziecięce zachcianki można spełnić nawet w największe święto, gdy na przeszkodzie stają alergie czy nietolerancje pokarmowe. Na szczęście coraz częściej kawiarnie, cukiernie i pracownie tortów wychodzą naprzeciw szczególnym potrzebom żywieniowym klientów, tworząc pyszne desery z uwzględnieniem dietetycznych wykluczeń nawet najbardziej wymagających dzieci i dorosłych. Artystyczne pracownie cukiernicze mają dostęp do najwyższej jakości produktów, także tych dietetycznych, i potrafią z nimi pracować tak, by wydobyć ich największy potencjał smakowy i estetyczny. Dziś wegańskie, bezglutenowe czy bezcukrowe torty nie odbiegają smakiem i dekoracją od tradycyjnych, dzięki czemu nikt nie musi rezygnować z przyjemności kulinarnego świętowania!

Materiał zewnętrzny

Redakcja wpiekarni.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie kulinarna ekscytacja, fascynujące ciekawostki, zdrowe nawyki, porady zawodowe i sztuka zakupów spotykają się w magicznym kociołku inspiracji! Jesteśmy przewodnikiem przez kulinarny raj, źródłem wiedzy o zdrowym odżywianiu, poradnikiem w dziedzinie karierowego rozwoju i kompanem w poszukiwaniu najbardziej wyjątkowych produktów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ciasto francuskie
tynkowanie tortu
dekoracja tortu

Jesteś zainteresowany reklamą?

dekoracja tortu