wpiekarni.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

DietaPrzepisy

Świetne niskokaloryczne desery

Świetne niskokaloryczne desery

Wiele osób zastanawia się, jakie są niskokaloryczne desery. Można natrafić na sprawdzone przepisy. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze.

Jaki wybrać zdrowy deser?

Trzeba wiedzieć o tym, że desery przeważnie kojarzone są z ciężką, pełną tłuszczu oraz cukru kuchnią. Jednakże możliwy jest zupełnie inny wybór słodkich potraw, co dla wielu ludzi może być sporym zaskoczeniem. W praktyczny sposób można pokazać, jak stosuje się zamienniki standardowych składników. Możliwe jest wykonanie zdrowego deseru, po zjedzeniu którego z pewnością nie będzie wyrzutów sumienia. W dzisiejszych czasach panuje moda na zdrowe posiłki. Nic w tym dziwnego, przecież dbanie o zdrowie swojego organizmu powinno być priorytetem każdego człowieka, zwłaszcza że w marketach dominuje przetworzona żywność. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są dostępne niskokaloryczne desery. Z pewnością zmiana swego sposobu żywienia wyjdzie na dobre, zwłaszcza wtedy, kiedy świat jest zalewany chorobami cywilizacyjnymi, które są zależne również od diety. Okazuje się, że w teorii wszystko wygląda ładnie oraz prosto. Celem jest regularne spożywanie jedzenia oraz unikanie fast-foodów i słodyczy. Niestety nierzadko realia wyglądają nieco inaczej. Niestety w telewizji przeważnie reklamowane są przetworzone produkty, które wpływają negatywnie na stan ludzkiego organizmu. Z tego powodu poprzez akcje marketingowe niezdrowego jedzenia ciężko utrzymać zdrową dietę.

Jakie są niskokaloryczne desery

Na szczęście istnieją przepisy, na niskokaloryczne desery, które są o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia niż te, które można zakupić w supermarketach. Istnieją praktyczne wskazówki oraz wyliczona kaloryczność. Świetnym niskokalorycznym deserem jest np. kulka jaglana Rafaello. Żeby ją wykonać potrzebna jest połowa szklanki kaszy jaglanej oraz 1,5 szklanki mleka kokosowego, najlepiej z kartonu. Dodatkowo należy przygotować połowę szklanki wody oraz dwie łyżeczki wiórków kokosowych. Do tego należy doliczyć połowę garści wiórków kokosowych do obtaczania oraz jedną łyżkę syropu z agawy. Całość trzeba uzupełnić migdałami bez skórki oraz szczyptą soli. Na samym początku należy zagotować wodę. Do wrzątku dolewa się mleko kokosowe, a także przepłukaną na sicie kaszę jaglaną. Do tego należy dodać wiórki kokosowe oraz syrop z agawy. Na końcu trzeba wszystko posolić. Natomiast kasza powinna być gotowana aż do uzyskania konsystencji kremu. Po wystudzeniu kaszy trzeba formować kulki. Do każdej wkłada się prażony migdał i obtacza go w wiórkach kokosowych. Tak przygotowany niskokaloryczny deser trzeba schłodzić w lodówce. Jest to bardzo dobry deser, który warto jeść od czasu do czasu. Dobrze go zaserwować rodzinie oraz znajomym. Jest przepyszny, dlatego powinien praktycznie każdemu przypaść do gustu. Innym dobrym deserem jest jogurt z bananem. Żeby go wykonać trzeba zakupić tylko jednego banana, 150 g niskotłuszczowego jogurtu naturalnego oraz 50 g uprażonych płatków owsianych. Całość dobrze uzupełnić borówkami, truskawkami bądź malinami. Jest to świetny niskokaloryczny deser, który cieszy się popularnością w wielu krajach.

Udostępnij