header


PL_PSC_2022

Michał Iwaniuk siódmy na świecie!

news_img1

Michał Iwaniuk, szef cukierni Czekolada Café w Airport Hotel Okęcie, zajął 7 miejsce w światowym finale konkursu World Chocolate Masters 2018 w Paryżu. To ogromny sukces Polaka, który potwierdził przynależność do światowej czołówki mistrzów czekolady.

Jego konkursowe prace wyróżniały się artystyczną dojrzałością i interesującą formą. Jedno z konkursowych zadań w paryskim finale polegało na przygotowaniu tabliczki stworzonej na bazie autorskiej czekolady, której recepturę, każdy z uczestników opracował w laboratorium Or Noir.

Michał Iwaniuk połączył ziarna z Madagaskaru, Wenezueli i Kuby. Stworzył blend zawierający 71 procent kakao. Jego czekoladę charakteryzuje głęboki, akasamity smak z ciekawą nutą owoców leśnych, którą pogłębia aromat czerwonych kwiatów. Według autora, w takim zestawie przenikają się polskie smaki, które dodatkowo podkreśla nazwa czekolady – Mazovia. O tym jak smakuje, przekonać się można degustując ekskluzywną linię pralin i deserów, jakie znalazły się w ofercie cukierni, w której pracuje.

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple