header


PL_PSC_2022

Medal dla każdego

news_img1

Były profesjonalne sportowe stroje i prawdziwa wola walki. Rowery różne – od wyczynowych „szosówek” po amatorskie „górale”. Najważniejsza była jednak dobra zabawa w branżowym gronie. W Mistrzostwach Świata Piekarzy i Cukierników w Kolarstwie Szosowym, które zorganizowano po raz 31. uczestniczyła blisko setka piekarzy , cukierników bądź osób związanych z tymi profesjami. Każdy z uczestników nagrodzony został medalem za udział.

Na starcie zawodów stanęli pasjonaci kolarstwa z Polski, Czech, Niemiec, Francji, Holandii, Luksemburga, Włoch, Słowacji, Austrii a nawet... Japonii. Do pokonania mieli 6,5-kilometrową pętlę, która wiodła przez kręte drogi Mszany i Skrzyszowa (w okolicach Wodzisławia Śląskiego). W zależności od kategorii wiekowej, do przejechania było od 6 do 12 rund. Najmłodszy uczestnik miał 13 lat, najstarszy był Francuz, który w dzień po zawodach obchodził swoje 85 urodziny!

Mistrzostwa zorganizowano w Polsce już po raz drugi (wcześniej, w tym samym miejscu w 2010 roku). Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku w Wodzisławiu Śląskim, a niezmordowanym motorem przedsięwzięcia był mszański piekarz, Mirosław Kozielski. W przyszłym roku piekarze i cukiernicy z Europy ścigać się będą po drogach Francji, w okolicach Bordeaux.

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple