header


PL_PSC_2022

Nagrody SweetTARGÓW

news_img1

Ponad stu wystawców, pięć tysięcy zwiedzających, setki kilogramów słodkich pyszności oraz trzy dni pełne emocjonujących spotkań branżowych. Tak w skrócie podsumować można SweetTARGi w Katowicach.

Tradycyjnie, na targach przyznano nagrody w konkursie na najlepszy produkt imprezy. Do konkursu zgłoszono aż 17 produktów, w trzech kategoriach. Jury w składzie: prof. Jan Klimek, Mirosław Drewniak oraz Mieczysław Kucharski przyznało nagrody w kategoriach: „Wyrób”, „Urządzenie” oraz „Komponent”. W pierwszej kategorii serce jury (a także gości targów) podbiły Bombole wytrawne z firmy Eco Trade (I miejsce), druga nagroda przypadła firmie Semix za Nadzienia musli owocowe, a trzecia firmie Waflex za kolorowe wafle do lodów Kolorlove. Wyróżnienie zdobył także produkt Colorado – ciasto o smaku coli z Eco Trade.

Najlepszy komponent

W kategorii „Komponent: zwycięzcą okazała się Margaryna do wypieków Selecta MB. Drugie miejsce zajęła firma Soreno z Ciastkami orkiszowymi, a trzecie przypadło barwnikom na bazie masła kakaowego „Choco Colour” firmy Food Colours. W tej kategorii przyznano także cztery wyróżnienia – dwa dla firmy Diamant Polska za Burger buns CL oraz Krapfenkonzentrat Clean Label oraz dla firmy Food Colours za Velvet barwniki o strukturze zamszu oraz firmy Kandy za termostabilne nadzienie kremowe o smaku orzechowym.

I urządzenie

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w kategorii „Urządzenie” przodowały firmy z branży lodziarskiej. Pierwsze miejsce zdobyła gofrownica model 301,6 Profi W produkcji DEZAL PLUS. Tuż za nią znalazły się kolejno: firma Lodel za „Gelato” oraz firma Mobilody za wózek do sprzedaży lodów gałkowych. Wyróżnienia przypadły firmom: Automatydolodów.com.pl za dyspensery IDM oraz OKMET za piec piekarniczy, komorowy.

Kolejne targi za rok.

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple