header


PL_PSC_2022

Piekarze na rowerach

news_img1

Nie wiadomo ilu piekarzy i cukierników regularnie jeździ na rowerze. Z pewnością jest ich wystarczająco wielu, by co roku zorganizować branżowe Kolarskie Mistrzostwa Świata. Tegoroczna impreza, już po raz drugi, odbędzie się w Polsce.

Kolarskie ściganie zaplanowano na sobotę, 26 sierpnia. Dzień wcześniej odbędzie się rejestracja zawodników i spotkanie okolicznościowe. Trasa wyścigu poprowadzi drogami w gminach Mszana i Godów, w powiecie wodzisławskim (województwo śląskie). Pętla liczy 6 kilometrów. Zawodnicy, będą mieli do pokonania zróżnicowany w zależności od płci i wieku dystans – od 36 do 78 kilometrów. Wystartować można w jednej z dziewięciu kategorii (dwie z nich przenaczone są dla kobiet).

Animatorem sportowego przedsięwzięcia jest Mirosław Kozielski, który w Mszanie prowadzi rodzinną piekarnię i działa w Stowarzyszeniu Aktywnego Wypoczynku. Od lat startuje też w kolarskich zawodach, jest nawet wiceprezydentem Światowej Federacji Kolarskiej Piekarzy i Cukierników. Jak się spodziewa w sierpniowej imprezie uczestniczyć będzie około 200 zawodników z całej Europy.

Zgłoszenia do udziału w mistrzostwach przyjmowane są do 15 sierpnia. Wpisowe wynosi 35 euro. Z opłaty zwolnieni są zawodnicy poniżej 18 roku życia. Startować mogą wszyscy, którzy w jakiś sposób związani są z branżą piekarską i cukierniczą (zawodnicy niekoniecznie muszą być piekarzami czy cukiernikami). Zainteresowani udziałem powinni skontaktować się z Mirosławem Kozielskim – mirekozielski@gmail.com

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple