header


PL_PSC_2022

Piekarz z rekordowym karpiem

news_img1

Dawid Mucha, piekarz z maleńkiej Czernicy niedaleko Raciborza, ustanowił nowy rekord Polski. Wyłowiony przez niego karp ważył 34,5 kilograma!

Pan Dawid ma 26 lat. Razem z ojcem prowadzi niewielką piekarnię w rodzinnej miejscowości. Wędkarstwem para się od dzieciństwa, a tak na poważnie od siedmiu lat. Rekordzistą Polski został 2 marca o godzinie 5:30. Wędkował na Zalewie Rybnickim.

- Nie było szans, by go w pojedynkę wyciągnąć. Kolega musiał pomagać. Przeżycie niesamowite, bo to było pierwsze branie tego dnia. A siedzieliśmy tam już od wtorku, noc w namiocie. Zimno, leje, śnieg, deszcz. O godzinie 5 nad ranem zarzuciliśmy wędki, kilkanaście minut później się zaczęło ? opowiadał w kolejnych wywiadach. - Początkowo myślałem, że to leszcz. Przy brzegu holowałem ją około 20 minut. Gdy znajomy wyciągnął podbierakiem rybę na brzeg, zobaczyłem, że jest bardzo duża. Taki potwór! Takiego jeszcze na oczy nie widziałem.

Karpia giganta Dawid złowił na kulkę proteinową, metodą Feeder.

Dla młodego piekarza z Czernicy wędkowanie to rodzaj sportu. Wędkuje od 15 lat. Pierwszą wędkę kupił mu dziadek. Natomiast wędkarstwem karpiowym na poważnie zajął się przed rokiem. Wcześniej udało mu się wyłowić 13-kilogramową rybę. Jego rekordowy karp po zważeniu i sfotografowaniu trafił z powrotem do akwenu. Poprzedni rekordowy okaz był o pół kilograma lżejszy.

Pasję Dawida Muchy podziela także jego żona Michasia, która dzielnie mu kibicuje. Dzięki temu piekarzowi z Czernicy udaje się przynajmniej raz na dwa tygodnie zorganizować wypad na ryby. Jego marzeniem jest wędkowanie zagranicą, a także łowienie sumów w rzece Ebro.

Wędkarzem rekordzistą zainteresowały się media. O piekarzu z Czernicy i jego wielkiej rybie pisały regionalne media, specjalistyczne strony internetowe, mówiono w radiu i telewizji. Dawid trafił też na okładkę najnowszego numeru czasopisma dla karpiarzy.

I my gratulujemy wyczynu!

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple