header


PL_PSC_2022

Sól z karmelem

news_img1

Aż 10 tysięcy złotych wynosi pierwsza nagroda w konkursie dla profesjonalistów na najlepszy deser lodowy.

Konkurs firmowany przez marki: Zielona Budka i Oerlemans odbędzie się w dwóch kategoriach: uczniów szkół gastronomicznych i profesjonalistów (kucharzy i cukierników zatrudnionych w restauracjach, kawiarniach i lodziarniach w Polsce). Każdy z uczestników będzie miał za zadanie przygotować 12 sztuk identycznych deserów gastronomicznych, sześć podanych zostanie w pucharkach, a sześć na talerzach. Gramatura deseru jest dowolna. Czas przygotowania wynosi 60 minut. Warunkiem, który musi spełniać każda praca jest wykorzystanie w niej lodów Zielonej Budki: o smaku karmelu z solą i smaku dowolnym oraz przynajmniej jednego produkty marki Oerlemans.

Konkursowe prace oceniać będzie sześcioosobowe jury, które przyzna punkty za kreatywność i estetyka prezentacji, dekoracje oraz zastosowane techniki, kompozycję smakową a także organizację i czystość pracy.

Imponująco wyglądają nagrody. W kategorii profesjonalistów pierwsze miejsce będzię premiowane dziesięcioma tysiącami złotych. Drugie dwoma, a trzecie tysiącem złotych. W grupie uczniów nagrody wyniosą odpowiednio trzy tysiące, dwa tysiące i tysiąc złotych.

Konkurs zaplanowany zostały na 13 i 14 maja (w pierwszym dniu wystąpią uczniowie, w drugim profesjonaliści). Organizowany jest przez Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Mazury w Ostródzie. Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać na adres: Nela.Strucinska@expomazury.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 maja 2016 roku. Końcową datę kwalifikacji ustalono na 5 maja br.

© 2022 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple