header


Słodka bitwa

Artykul

Atrakcyjny pomysł i świetna realizacja. Dwaj znani i popularni cukiernicy – Belg Alexandre Bourdeaux i Polak Krzysztof Ilnicki (gdańska cukiernia Umam i telewizyjny program „Bake Off – Ale ciacho!”) – byli bohaterami pierwszej Bitwy Szefów zorganizowanej przez markę Callebaut. Ich zadaniem było przygotowanie trzech popularnych w kraju rywala słodkości. Efekt pracy, a przede wszystkim smak i wygląd deserów, oceniała publiczność złożona z profesjonalnych cukierników. Widzowie nie tylko przyglądali się pracy swoich kolegów, lecz także degustowali powstałe wyroby, komentowali je, uczestniczyli w konkursach i doskonale się bawili. O doskonałą atmosferę spotkań w Warszawie i Tychach zadbał – znakomicie sprawdzający się w roli prezentera, komentatora i wodzireja – Karol Okrasa.

Gość z Belgi miał za zadanie przygotować według własnej receptury sernik, jabłecznik i pleśniak.

Z kolei Krzysztof Ilnicki musiał się zmierzyć z brukselskim gofrem, ciastem o nazwie merveilleux oraz czekoladowym batonem – mediant. Dla obu mistrzów było to pierwsze zawodowe spotkanie z takimi wyrobami. Obaj jednak stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali bardzo oryginalne, kreatywne spojrzenia na tajemnicze dla nich produkty. Udowodnili, że cukiernictwo to sztuka bez granic, w której ogromną rolę odgrywa wyobraźnia i twórcza interpretacja zadanego tematu.

Głosy publiczności rozłożyły się równo. W Warszawie Bitwę wygrał Alex, w Tychach – Krzysztof. A my na stronie 48 prezentujemy sernik w interpretacji belgijskiego cukiernika.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple