header


?Jaskółki Odpowiedzialności? wręczone!

Artykul

Po raz kolejny ponad 300 tysięcy złotych trafiło do organizacji pożytku publicznego, tym razem do Fundacji Serce Dziecka, pomagającej dzieciom i osobom dorosłym z wadami serca. Pieniądze zgromadzili piekarze i cukiernicy w ramach II edycji, nowatorskiego w branży programu promocyjnego z uwzględnieniem aspektu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przygotowanego przez firmę Lesaffre Polska.

Jak co roku, producent z Wołczyna zaproponował swoim klientom program promocji swoich produktów (tym razem nie tylko drożdży, ale również polepszaczy i dodatków piekarskich). Zrealizowane zamówienia nagradzano punktami, które piekarze i cukiernicy mogli zamieniać na wybrane nagrody (m.in. sprzęt AGD i RTV, rowery, zegarki , a nawet vouchery turystyczne). Jak również, identycznie jak w ubiegłym roku, właściciele zakładów piekarskich i cukierniczych mieli możliwość rezygnacji z nagród rzeczowych, a ich równowartość przekazać na szczytny cel: Fundację Serce Dziecka. Warto podkreślić, że i tym razem efekt II edycji akcji LESAFFRE PRESTIGE GROUP przekroczył najśmielsze oczekiwania Organizatora.

Hojni piekarze i cukiernicy

II edycja innowacyjnej akcji promocyjnej trwała od 4 kwietnia do 31 października tego roku. Zakończyła się Uroczystą Galą w Hotelu Double Tree By Hilton w Warszawie, w dniu 26 listopada 2016r., podczas której organizatorzy podziękowali uczestniczącym w niej partnerom (piekarzom i cukiernikom) i podsumowali jej imponujące wyniki.

Jak się okazało, spośród firm które zarejestrowały się w programie z całej Polski, prawie 300 zakładów w różnej kwocie wsparły wybraną do programu fundację. Siedem z nich zaś wykazało się szczególną hojnością i zaangażowaniem, za które otrzymały nagrody: złote i srebrne Jaskółki Odpowiedzialności. W siedmiomiesięcznym programie promocyjnym udało się zebrać ponad 249 tysięcy złotych. Pieniądze te trafiły do Fundacji Serce Dziecka. Ogólnopolskiej organizacji, niezależnej od ośrodków medycznych, zrzeszającą rodziny dzieci oraz dorosłych z wadami serca. Codziennie w Polsce rodzi się 10-cioro dzieci z wadami serca, wymagają leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego do monitoringu w domu oraz drogich leków. Dlatego też w II edycji LPG zbierano środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla tejże fundacji:

1) Zestaw aparatury do ergospirometrii. To aparatura niezbędna do wiarygodnej oceny układu krążenia wydolności wysiłkowej szczególnie u chorych z wadami wrodzonymi serca.

2) Intellispace Cardiovascular (marki Philips). Urządzenie umożliwia dostęp do diagnostyki obrazowej pacjentów (w klinikach kardiologii oraz klinikach kardiochirurgii), pozwala na pełniejszą diagnostykę, łatwiejszy dostęp do badań w sytuacjach ?krytycznych?.

Uroczysta Gala Dobroczynności

Podczas Gali w Warszawie zebrani goście mieli okazję uczestniczyć w konferencji, w trakcie której Marek Kondrat, jeden z najpopularniejszych aktorów współczesnego kina polskiego podzielił się swoją pasją do wina. Natomiast Jerzy Owsiak pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP ?niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie, porwał gości swym charyzmatycznym wystąpieniem. A prezes Fundacji Serce Dziecka Pani Beta Kulesza wraz z wybitnym kardiochirurgiem prof. Bohdanem Maruszewskim przedstawiła cele i formy działania zarządzanej przez siebie fundacji. Ta część spotkania miała informacyjno-edukacyjny charakter i zawierała w sobie ogromną dawkę emocji i wzruszeń, które udzielały się większości uczestnikom. Kulminacyjnym momentem wydarzenia była część podczas której siedem najbardziej zaangażowanych w projekt LESAFFRE PRESTIGE GROUP, edycja II, firm odebrało srebrne i złote statuetki Jaskółek Odpowiedzialności ? wręczali je: prezes zarządu Lesaffre Polska SA Dariusz Rompa, dyrektor handlowy Henryk Kawik oraz Manager Marketingu i Rozwoju Rynku Małgorzata Pielok.

Sporo emocji dostarczyła wszystkim gościom profesjonalnie prowadzona przez Macieja Kurzajewskiego wieczorna aukcja charytatywna. Licytowano m.in. koszulkę reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy z tegorocznego zgrupowania kadry w Arłamowie, tygodniowy czarter jachtu w sezonie 2017, unikatowy voucher na spektakl w loży rzadowej wraz ze zwiedzaniem Teatru Wielkiego Opery Narodowej, czy kurs dla 4 osób z wiedzy winiarkiej ufundowany przez Marka Kondrata. Piekarze i cukiernicy nie szczędzili grosza. Dzięki wszystkim uczestnikom zgromadzono podczas wieczornej Gali Lesaffre Prestige Group ponownie kwotę 70 tys. złotych. Trafiły one do Fundacji Serce Dziecka. Obecni przedstawiciele Fundacji na Gali wraz z Ambasadorem Fundacji Panią Patrycja Piekutowską (zaliczającą się do najwybitniejszych skrzypaczek w Europie, która swym występem również uświetniła Galę) nie kryli wzruszenia.

Rozpalone emocje znalazły ukojenie w muzyce i zabawie do białego rana. O dodatkowe atrakcje zadbali: Golec uOrkiestra, zespół Blue Cafe oraz Rafał Brzozowski wraz z zespołem.

Patrząc z perspektywy 2 lat akcja na stałe wpisała się już w kalendarz spotkań naszych klientów, można rzec, że to już tradycja. Po pierwszej edycji w 2015 roku otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od uczestników LPG, po drugiej mamy absolutną pewność, iż wybrany przez nasz kierunek jest jak najbardziej słuszny. Dziękując za ten pomysł akcji, właściciele piekarni i cukierni zgodnie podkreślali, że współpracując na co dzień z Lesaffre Polska, za sprawą akcji Lesaffre Prestige Group, nie bywają lecz są odpowiedzialni społecznie.

W imieniu Zarządu firmy Lesaffre dziękuje wszystkim klientom za udział w promocji Lesaffre Prestige Group.

Małgorzata Pielok

Kierownik Marketingu i Rozwoju Rynku

Lesaffre Polska SA

ZŁOTE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Al Piekarnia-Cukiernia Konkol, Karwia
  • Piekarnia MDJ, Gliwice.

SREBRNE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Asprod, Kliniska Wielkie
  • Piekarnia Marek Kozłowski, Szczecin

? Piekarnia-Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy, Kościerzyna

  • Piekarnia -Cukiernia Kazimierz Szalewski, Sępólno Krajeńskie
  • Ciastkarnia-Piekarnia Wiesław Żelek, Kamień Pomorski

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple