header


Bohaterzy Czekolady

Artykul

Bohaterzy Czekolady

- Życie jest dla bohaterów ? piszą autorzy ciekawego, międzynarodowego projektu skierowanego do rzemieślników na co dzień pracujących z czekoladą, którzy kochają to co robią i w swych produktach zostawiają cząstkę swego talentu i serca. Dla pomysłodawców tego przedsięwzięcia związanych z firmą Callebaut, bohaterem jest każdy cukiernik, który każdego dnia ciężko pracując dba o jakość produkowanych przez siebie wyrobów, dąży do doskonałego smaku i stara się sprostać oczekiwaniom klientów.

W specjalnej prezentacji przedstawiono siedmioro cukierników z sześciu krajów Europy. Wszyscy mówią tu nieco o sobie, swej pasji i pracy oraz dzielą się własnymi receptura. Obok Włocha, Hiszpana, Niemki czy pary z Czech jest także Bartłomiej Jarzyna, współwłaściciel rodzinnej cukierni z Brwinowa koło Warszawy. Firma istnieje od 40 lat, a założona została przez jego rodziców. W osobistym wspomnieniu Bartłomiej ciepło wspomina nieżyjącego już ojca.

- Mój tata nauczył mnie wszystkiego. Tworzył, aby dawać ludziom szczęście w trudnych czasach, kiedy cięzko było dostać surowce i wybór składników był bardzo ograniczony. Kiedy byłem dzieckiem, mój tata nalegał abym pomagał mu w cukierni i uczył się wszystkiego, co jest związane z cukiernictwem. Wtedy nie zawsze byłem z tego powodu szczęśliwy. Jednak dzisiaj jestem mu wdzięczny.

Teraz rozumiem jak każdy etap pracy i wybór jakości składników wpływa na efekt końcowy i prawdziwie dobry produkt. Oczywiście czasy się zieniły i ludzie w Polsce odkryli wspaniałe smaki czekolady i luksusowego cukiernictwa. Mam szczęście, że mogę dokonywać wyborów, których mój tata nie miał.

Polski cukiernik podzielił się swymi trzema autorskimi wyrobami: tortem migdałowo-makowym, soczystymi muffinami i ciasteczkami owsianymi. Razem z kilkunastoma innymi recepturami tworzą one inspirującą mini próbkę współczesnego europejskiego cukiernictwa. Warto zerknąć na te ciekawe osobiste, krótkie historie i dołączone do nich pomysły.

Prezentacja dostępna jest na stronie: www.callebaut.com/plpl/chocolate-heroes

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple