header


Sweet Team Poland

Artykul

To był udany debiiut. Polska drużyna zajęła drugie miejsce w swej kategorii (Cake Collaborations) podczas tegorocznego międzynarodowego konkursu cukierniczego Cake International w Birmingham.

Cała czwórka tworząca Sweet Team Poland (pod taką nazwą występują) zawodowo zajmuje się cukiernictwem. Ich szczególną pasją jest jednak dekoratorstwo cukiernicze. Renata Martyna pracuje w piekarni Emilii Kristof w Rybniku. W tym roku zdobyła srebrny medal w konkursie Tortów Okolicznościowych Expo Sweet. Monika Robakowska na co dzień związana jest z pracownią Tomasza Dekera (Deker Patissier&Chocolatier) w Sopocie. Damian Wiśniewski od niedawna prowadzi własną pracownię cukierniczą Creative Pastry Chef w Sosnowcu, a przed rokiem wygrał konkurs Tortów Okolicznościowych Expo Sweet. Natomiast Łukasz Wylenżek jest technologiem w firmie Bakels w Łodzi.

Zadaniem Polaków w Anglii było wspólne przygotowanie tortu, a raczej oryginalnego eksponatu, który miał się zmieścić na platformie o wymiarach 189 na 76,2 centymetrów. Polski team postawił na szamankę w scenerii amazońskiego lasu deszczowego.

- Szukaliśmy czegoś co przyciągie wzrok, co będzie zwracało uwagę. Chcieliśmy pokazać kilka technik, wykorzystanie cukru, czekolady, mas cukrowych, pastillage. Wodę i zwierzęta przygotowała Renata, Łukasz wykonał konar drzewa wraz z lianami, Monika opracowała kwiaty i całą roślinność, ja przygotowałem rzeżbe szamanki ? mówił w Birmingham Damian Wiśniewski.

Każdy z uczestników pracował we własnym zakresie. Ostateczny efekt współpracy zobaczyli pod koniec października, kiedy połączyli wszystkie elementy. Wtedy też pojawił się problem ? bezpieczny transport eksponatu do Anglii. Tu ogromną pomoc uzyskali od właścicieli piekarni Emilii Kristof. Roman Kristof przygotował specjalne stelaże, udostępnił busa i sam zawiózł ?słodki team? do Birmingham.

W tym roku w konkursie około tysiaca prac. W kategorii, w której startowali Polacy zgłoszono 16 eksponatów. Polska ekipa zdobyła tzw. złotą nominację (w tej kategorii przyznano ich tylko dwie). W ostatecznej ocenie jurorów Szamanka z Amazonii ustąpić musiała interesującej wesołej postaci Mikołaja, zaprezentowanego wraz z pomocnikami. Poza oryginalną sylwetką twórcy w pracy tej zawarli sporo dowcipu i sytuacyjnego humoru.

Sponsorem udziału Sweet Team Poland w konkursie były firmy: EZIG i Bakels.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple