header


Z Lublina do Rimini

Artykul

Dwie 18-latki z Lublina będą reprezentować Polskę na prestiżowym międzynarodowym konkursie we Włoszech. Agata Wolfram i Renata Buczek to polski team na styczniowe Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników w Rimini. Dziewczęta wyjadą do Włoch razem z Tomaszem Machoniem, trenerem, który także będzie jednym z jurorów.

W imprezie, która odbędzie się w dniach 21-22 stycznia 2017 roku weźmie udział 10 ekip z całego świat (m.in z Japonii, Francji, Rosji, Meksyku, Indii). Polska reprezentacja pochodzi z Lublina. Agata i Renata są uczennicami Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie. Natomiast szef grupy prowadzi cukiernię Staropolską w tym mieście. Agata Wolfram w parze z Aleksym Zgierskim zdobyła w tym roku w Warszawie mistrzostwo Polski uczniów szkół cukierniczych.

Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników rozgrywane są w trakcie targów Sigep od 2011 roku w latach nieparzystych. Ich pomysłodawcą i organizatorem jest znany włoski cukiernik Roberto Rinaldini. W imprezie mogą uczestniczyć cukiernicy, którzy nie ukończyli 23. roku życia. Program konkursu wymaga od startujących wykazania się wieloma umiejętnościami zawodowymi. W trakcie dwudniowych zmagań zawodnicy muszą przygotować: praliny, eksponaty z czekolady i karmelu, torcik deserowy, deser w szkle oraz deser na talerzu z lodami kawowymi. Wszystkie prace powinny nawiązywać do tematu mistrzostw, który tym razem brzmi ? Planeta fantazji.

W nadchodzących mistrzostwach udział zapowiedziało dziesięć narodowych ekip. Oprócz Polek wystartują reprezentanci m.in. Francji, Rosji, Indii, Japonii, Filipin, Meksyku, Singapuru i Włoch. Młodych cukierników w Rimini oceniać będą wielcy mistrzowie. Wśród jurorów są legendy włoskiego rzemiosła cukierniczego: Iginio Massari a także Davide Malizia, mistrz świata w cukiernictwie artystycznym.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji konkursu w 2015 roku polska reprezentacja ? Weronika Stimma i Michał Palarczyk ? zajęła piąte miejsce. Wtedy najlepsi okazali się Japończycy, drugie miejsce zajęli Francuzi, a trzecie przedstawiciele Tajwanu.

Sympatycznym 18-latkom życzymy udanego startu.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple