header


Prezydent na targach

Artykul

Zaskoczeniem dla wystawców i zwiedzających targi Europain & Intersuc była obecność w pierwszym dniu imprezy prezydenta Francji François Hollande?a.

Paryskie targi są organizowane co dwa lata. Impreza łączy prezentacje ofert dla piekarzy i cukierników. Ważną jej częścią są renomowane konkursy ? Puchar Świata w Piekarstwie oraz Mistrzostwa Świata w Sztuce Cukierniczej (Le Mondial des Arts Sucrés), które przyciągają światową czołówkę i ogniskują uwagę całej branży.

Francuskie rzemiosło piekarskie w ostatnich latach znajduje się w sporym kryzysie. Lawinowo rośnie liczba zamykanych niewielkich zakładów. Francuzi coraz chętniej sięgają po pieczywo z przemysłowych piekarni, a giganci specjalizujący się w produkcji krojonego, pakowanego chleba zdobywają coraz większe udziały w rynku.

Minorowe nastroje można było zauważyć także na targach. W tym roku koncentrowano się tu na poszukiwaniach rozwiązań, które mogą pomóc szczególnie piekarzom w powstrzymaniu spadku przychodów i poszerzeniu tradycyjnego asortymentu. Targową nowością był sektor Eat-in Bakery. Prezentowano tu posiłki i przekąski, które mogą urozmaicić ofertę piekarni i przyczynić się do rozwoju biznesu. Dopełnieniem tego pomysłu była przestrzeń zwana Restauracją Piekarza (Le Restaurant du Boulanger), gdzie promowano rozwiązania i produkty umożliwiające wprowadzenie oferty restauracyjnej i cateringowej. Pokazy praktyczne uzupełniała dyskusja i wymiana doświadczeń. W specjalnej kawiarni konferencyjnej prowadzono szereg okrągłostołowych debat poświęconych aktualnym tematom nurtującym branżę cukierniczą i piekarską.

Paryskie targi od lat mają charakter międzynarodowy. Wśród wystawców spoza Francji w tym roku znaleźliśmy jedną firmę z Polski ? Mech-Masz ze Żnina. Tradycyjnie imprezę odwiedzają też profesjonaliści z całego świat, szczególnie z obszarów frankofońskich ? Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. W tym roku zanotowano pond 63 tysiące zwiedzających z ponad 130 krajów.

Sporym zaskoczeniem dla wystawców i gości targów była obecność w pierwszym dniu imprezy prezydenta Francji François Hollande?a. Odwiedził on kilka stoisk, rozmawiał z organizatorami, a swoje przybycie na imprezę uzasadnił w następujący sposób : ? Jestem tutaj dzisiaj, ponieważ chciałbym podkreślić kolejny już raz, że branża piekarsko-cukiernicza odgrywa wielką rolę w gospodarce naszego kraju. Sektor ten jak żaden inny posiada wiele odniesień do historii Francji, do jej dnia dzisiejszego i do jej przyszłości .

Kolejne targi Europain & Intersuc zaplanowano na 2018 rok.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple