header


expo2020

Cologne2020

Cologne2020a

euro gastro

Szczodre Jaskółki Odpowiedzialności

Artykul

Szczodre Jaskółki Odpowiedzialności

330 tysięcy złotych trafiło na konto Fundacji Spełnionych Marzeń, która od 17 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi . To efekt wyjątkowej akcji Lesaffre Prestige Group, propagującej ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na co dzień. Tegoroczna, czwarta edycja była szczególna, zbiegała się z jubileuszem 20-lecia firmy Lesaffre w Polsce .

Firmy coraz częściej i coraz chętniej wprowadzają do swojej strategii działania związane z ideą społecznej odpowiedzialnością biznesu. Początkowo trend ten był popularny w międzynarodowych korporacjach, jednak w ostatnich latach inicjatywę podejmują również małe i średnie przedsiębiorstwa. Coraz więcej z nich idąc za przykładem krajów Zachodniej Europy wykorzystuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako jeden z ważniejszych elementów budowy swego wizerunku, a także istotną formę wspierania działań prospołecznych i organizacji pożytk publicznego.

UNIKALNY PROJEKT

Dzięki Lesaffre Polska, także właściciele piekarni i cukierni mogą uczestniczyć w projekcie wspierającym potrzebujących. Jak co roku firma przygotowała dla swoich klientów program promocji produktów (drożdży, polepszaczy oraz dodatków piekarskich i cukierniczych). Zrealizowane zamówienia nagradzano punktami, które piekarze i cukiernicy mogli zamieniać na wybrane nagrody (m.in. sprzęt AGD, RTV, fitness, zegarki, a nawet vouchery turystyczne). Jak w ubiegłych edycjach właściciele zakładów piekarskich i cukierniczych mieli też możliwość rezygnacji z nagród rzeczowych. Rezygnując z nich mogli wybrać nagrody CSR i przekazać ich równowartość na szczytny cel. W tym roku beneficjentem akcji była Fundacja Spełnionych Marzeń.

Czwarta edycja akcji trwała od 1 października 2018 roku do 30 kwietnia tego roku. Spośród firm z całej Polski, które zarejestrowały się w programie, blisko 250 zakładów wybrało z katalogu nagród – nagrodę CSR – „Jaskółkę Odpowiedzialności”, której równowartość przekazana do wspólnej puli, przekazanej beneficjentowi. Hojny gest piekarzy i cukierników w tym roku miał wartość 322 900 złotych. Wraz z kwotą zebraną podczas galowego wieczoru na konto Fundacji Spełnionych Marzeń trafiło 330 tysięcy złotych.

UROCZYSTA GALA

Tegoroczną edycje programu podsumowano podczas Uroczystej Galą w Hotelu Double Tree By Hilton w Łodzi. W jej trakcie organizatorzy podziękowali uczestniczącym w niej Partnerom akcji (piekarzom i cukiernikom z całej Polski) i podsumowali jej imponujące wyniki.

To unikalny w skali naszej firmy projekt – mówiła podczas Gali Corinne Wallaert, Dyrektor Komunikacji w Lesaffre International. – Jestem pod ogromnym wrażeniem jego skali i zaangażowania polskich piekarzy i cukierników. Projekt ten będziemy starali się promować i realizować także w innych krajach, w których mamy swoje zakłady. Dziękuję Państwu za udział w nim. To dla nas zaszczyt mieć takich Partnerów.

Siedem firm, które wykazała się szczególną hojnością i zaangażowaniem uhonorowano wyjątkowymi branżowymi statuetkami: kryształowymi, złotymi i srebrnymi „Jaskółkami Odpowiedzialności”. Nagrody wręczali Prezes Zarządu Lesaffre Polska S.A. Dariusz Rompa oraz Dyrektor Handlowy Henryk Kawik. Wśród honorowych gości wieczoru był także Jerome Lebriez (Dyrektor Regionu Europa Centralna i Wschodnia OCEA).

Oprawę muzyczną niezwykłego wieczoru zapewniła 30-osobowa orkiestra pod batutą Adama Marcina Sztaby – polskiego kompozytora, pianisty, aranżera, dyrygenta i producenta muzycznego, a także osobowości telewizyjnej. Galę z elegancją i humorem poprowadzili: Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski. W programie artystycznym nie zabrakło niespodzianek, multimedialnych prezentacji i ciekawostek branżowych. Novum stanowił quiz branżowy, który wprowadził element rywalizacji. Dobre humory dopisywały wszystkim gościom, a zabawa trwała do białego rana.

DIAMENTOWE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Piekarnia MDJ, Gliwice
  • Stokson, Chorzów

ZŁOTE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Asprod, Kliniska Wielkie

· Piekarnia - Cukiernia Gursz, Międzychód

  • Piekarnia Cukiernia AI, Karwia

SREBRNE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Piekarnia Brel, Myszków
  • Piekarnia - Cukiernia Jacek Różycki, Baczyna

****

Fundacja Spełnionych Marzeń działa od 2002 roku. Opiekuje się pacjentami na oddziałach onkologii dziecięcej w Olsztynie, Kielcach, Lublinie i Warszawie. Stara się wspierać małych i młodych pacjentów od momentu diagnozy aż do powrotu do codziennej, poszpitalnej, rzeczywistości. Do tej pory z jej wsparcia i pomocy skorzystało blisko 30 tysięcy młodych osób.

Środki zebrane w tegorocznej edycji programu Lesaffre Prestige Group przeznaczone zostaną na zakup sprzętu niezbędnego w trakcie leczenia onkologicznego i rehabilitacji po nim.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple