header


swet11

expo2020

Cologne2020

Cologne2020a

euro gastro

Szczodre Jaskółki Odpowiedzialności

Artykul

Szczodre Jaskółki Odpowiedzialności

330 tysięcy złotych trafiło na konto Fundacji Spełnionych Marzeń, która od 17 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi . To efekt wyjątkowej akcji Lesaffre Prestige Group, propagującej ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na co dzień. Tegoroczna, czwarta edycja była szczególna, zbiegała się z jubileuszem 20-lecia firmy Lesaffre w Polsce .

Firmy coraz częściej i coraz chętniej wprowadzają do swojej strategii działania związane z ideą społecznej odpowiedzialnością biznesu. Początkowo trend ten był popularny w międzynarodowych korporacjach, jednak w ostatnich latach inicjatywę podejmują również małe i średnie przedsiębiorstwa. Coraz więcej z nich idąc za przykładem krajów Zachodniej Europy wykorzystuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako jeden z ważniejszych elementów budowy swego wizerunku, a także istotną formę wspierania działań prospołecznych i organizacji pożytk publicznego.

UNIKALNY PROJEKT

Dzięki Lesaffre Polska, także właściciele piekarni i cukierni mogą uczestniczyć w projekcie wspierającym potrzebujących. Jak co roku firma przygotowała dla swoich klientów program promocji produktów (drożdży, polepszaczy oraz dodatków piekarskich i cukierniczych). Zrealizowane zamówienia nagradzano punktami, które piekarze i cukiernicy mogli zamieniać na wybrane nagrody (m.in. sprzęt AGD, RTV, fitness, zegarki, a nawet vouchery turystyczne). Jak w ubiegłych edycjach właściciele zakładów piekarskich i cukierniczych mieli też możliwość rezygnacji z nagród rzeczowych. Rezygnując z nich mogli wybrać nagrody CSR i przekazać ich równowartość na szczytny cel. W tym roku beneficjentem akcji była Fundacja Spełnionych Marzeń.

Czwarta edycja akcji trwała od 1 października 2018 roku do 30 kwietnia tego roku. Spośród firm z całej Polski, które zarejestrowały się w programie, blisko 250 zakładów wybrało z katalogu nagród – nagrodę CSR – „Jaskółkę Odpowiedzialności”, której równowartość przekazana do wspólnej puli, przekazanej beneficjentowi. Hojny gest piekarzy i cukierników w tym roku miał wartość 322 900 złotych. Wraz z kwotą zebraną podczas galowego wieczoru na konto Fundacji Spełnionych Marzeń trafiło 330 tysięcy złotych.

UROCZYSTA GALA

Tegoroczną edycje programu podsumowano podczas Uroczystej Galą w Hotelu Double Tree By Hilton w Łodzi. W jej trakcie organizatorzy podziękowali uczestniczącym w niej Partnerom akcji (piekarzom i cukiernikom z całej Polski) i podsumowali jej imponujące wyniki.

To unikalny w skali naszej firmy projekt – mówiła podczas Gali Corinne Wallaert, Dyrektor Komunikacji w Lesaffre International. – Jestem pod ogromnym wrażeniem jego skali i zaangażowania polskich piekarzy i cukierników. Projekt ten będziemy starali się promować i realizować także w innych krajach, w których mamy swoje zakłady. Dziękuję Państwu za udział w nim. To dla nas zaszczyt mieć takich Partnerów.

Siedem firm, które wykazała się szczególną hojnością i zaangażowaniem uhonorowano wyjątkowymi branżowymi statuetkami: kryształowymi, złotymi i srebrnymi „Jaskółkami Odpowiedzialności”. Nagrody wręczali Prezes Zarządu Lesaffre Polska S.A. Dariusz Rompa oraz Dyrektor Handlowy Henryk Kawik. Wśród honorowych gości wieczoru był także Jerome Lebriez (Dyrektor Regionu Europa Centralna i Wschodnia OCEA).

Oprawę muzyczną niezwykłego wieczoru zapewniła 30-osobowa orkiestra pod batutą Adama Marcina Sztaby – polskiego kompozytora, pianisty, aranżera, dyrygenta i producenta muzycznego, a także osobowości telewizyjnej. Galę z elegancją i humorem poprowadzili: Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski. W programie artystycznym nie zabrakło niespodzianek, multimedialnych prezentacji i ciekawostek branżowych. Novum stanowił quiz branżowy, który wprowadził element rywalizacji. Dobre humory dopisywały wszystkim gościom, a zabawa trwała do białego rana.

DIAMENTOWE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Piekarnia MDJ, Gliwice
  • Stokson, Chorzów

ZŁOTE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Asprod, Kliniska Wielkie

· Piekarnia - Cukiernia Gursz, Międzychód

  • Piekarnia Cukiernia AI, Karwia

SREBRNE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Piekarnia Brel, Myszków
  • Piekarnia - Cukiernia Jacek Różycki, Baczyna

****

Fundacja Spełnionych Marzeń działa od 2002 roku. Opiekuje się pacjentami na oddziałach onkologii dziecięcej w Olsztynie, Kielcach, Lublinie i Warszawie. Stara się wspierać małych i młodych pacjentów od momentu diagnozy aż do powrotu do codziennej, poszpitalnej, rzeczywistości. Do tej pory z jej wsparcia i pomocy skorzystało blisko 30 tysięcy młodych osób.

Środki zebrane w tegorocznej edycji programu Lesaffre Prestige Group przeznaczone zostaną na zakup sprzętu niezbędnego w trakcie leczenia onkologicznego i rehabilitacji po nim.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple