header


Hojne Jaskółki Odpowiedzialności

Artykul

Ponad 260 tysięcy złotych trafiło na konto Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio”. To efekt trzeciej edycji, unikalnego w branży programu przygotowanego przez firmę Lesaffre Polska. Angażuje on zakłady piekarskie i cukiernicze w społeczną odpowiedzialnośc biznesu (CSR).

Polskie firmy coraz częściej i coraz chętniej wprowadzają do swojej strategii działania związane z ideą społecznej odpowiedzialnością biznesu. Początkowo trend ten był popularny w międzynarodowych korporacjach, jednak w ostatnich latach inicjatywę podejmują również małe i średnie firmy. Coraz więcej polskich przedsiębiorstw idąc za przykładem krajów Zachodniej Europy wykorzystuje społeczną odpowiedzialność biznesu jako jeden z ważniejszych elementów budowy swego wizerunku a także istotną formę wspierania działań prospołecznych i organizacji pożytku publicznego.

Od trzech lat, dzięki Lesaffre Polska, także właściciele piekarni i cukierni mogą uczestniczyć w projekcie wspierającym potrzebujących. Znany producent z Wołczyna przygotowała unikalne w branży przedsięwzięcie, które dzięki efektowi skali pozwala zebrać imponujące kwoty na szczytne cele.

Dla Stowarzyszenia Aperio

LESAFFRE PRESTIGE GROUP to nowatorski projekt, który zachęca do rezygnacji z drobnych przyjemności i dzielenia się z bardziej potrzebującymi. Skierowany jest do klientów firmy, którzy w ramach promocyjnego programu lojalnościowego za zrealizowane zamówienia na drożdże, polepszacze piekarskie, zakwasy, mieszanki oraz dodatki piekarskie i cukiernicze otrzymują punkty. Na zakończenie promocji można je wymieniać na nagrody (m.in. sprzęt AGD i RTV, rowery, zegarki , vouchery turystyczne) ale można też ich finansową równowartość przekazać na wcześniej określony cel. W tym roku było nim wsparcie Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio”.

Na całym świecie dramatycznie rośnie liczba dzieci z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała autyzm, obok takich chorób jak nowotwory, cukrzyca i AIDS, za jeden z najpoważniejszych cywilizacyjnych problemów zdrowotnych. Według amerykańskich danych statystycznych już 1 na 68 dzieci rodzi się zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też na nie leku. Wiadomo jednak, że wczesna diagnoza i rozpoczęcie intensywnej terapii może znacząco odmienić życie dziecka z autyzmem i jednocześnie życie całej jego rodziny – informowała podczas tegorocznej Gali Lidia Domańska, prezes stowarzyszenia.

Doroczna Gala

Uroczystym zwieńczeniem trwającego od 2 maja do 31 października programu była Gala, która zorganizowana została w Hotelu Double Tree By Hilton w Łodzi. Uczestniczyli w niej przedstawiciele firm, które w największym stopniu zaangażowaly się w zebranie finałowej kwoty.

Spotkanie w Łodzi podzielone zostało na dwie części. W pierwszej, edukacyjnej, goście mieli okazje wysłuchać wykładu Jacka Santorskiego, znanego psychologa i psychoterapteuty, a także mówcy motywacyjnego, który tym razem swoje wystąpienie poświęcił przemianom przywództwa i relacji w firmach. W tym kontekście mówił też o rozwoju osobistym, delegowaniu obowiązków, sposobach zaangażowania pracowników i sukcesji w przedsiębiorstwie. O problemach autyzmu oraz cierpiących na to zaburzenie dzieciach mówiła Lidia Domańska.

Drugą, wieczorną część Gali, z rozmachem godnym „Milionerów” poprowadził Hubert Urbański. Kulminacyjnym jej momentem było wręczenie statuetek Jaskółek Odpowiedzialności. Diamentowe, złote i srebrne nagrody wręczali najbardziej hojnym firmom; prezes zarządu Lesaffre Polska SA Dariusz Rompa, dyrektor handlowy Henryk Kawik oraz Manager Marketingu i Rozwoju Rynku Małgorzata Pielok. W tegorocznej edycji nagrodzono dziesięć firm. Warto podkreślić, że najcenniejsze wyróżniania po raz trzeci z rzędu zdobyły te same zakłady: piekarnie z Karwi i Gliwic.

Wzorem lat poprzednich podczas kolacji przeprowadzono aukcję charytatywną, z której dochód także przeznaczono na rzecz tegorocznego beneficjenta. Symbolicznym podziękowaniem dla firm uczestniczących w programie

LESAFFRE PRESTIGE GROUP był znakomity Wieczór Francuski w brawurowym wykonaniu artystów i orkiestry warszawskiego Teatru Buffo z udziałem m.in. Nataszy Urbańskiej, Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Znakomite francuskie przeboje rozgrzały atmosferę i emocje. Wyśmienita zabawa przy dobrej muzyce trwała do białego rana.

DIAMENTOWE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Al Piekarnia-Cukiernia Konkol, Karwia
  • Piekarnia MDJ, Gliwice.

ZŁOTE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Asprod, Kliniska Wielkie
  • Piekarnia-Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy, Kościerzyna
  • Piekarnia Emilia Kristof, Boguszowice
  • Piekarnia Cukiernia Bajgiel, Jan Wodecki, Ewa Wodecka-Bordun, Będzino

SREBRNE JASKÓŁKI ODPOWIEDZIALNOŚCI

  • Piekarnia Marek Kozłowski, Szczecin
  • Piekarnia, Cukiernia BJB Jacek Błaszkowiak, Puszczykowo
  • Piekarnia, Cukiernia Gursz, Międzychód
  • Piekarnia Europiek, Magdalena i Leszek Kubić, Lublin

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio” powstało w 2008 r. Wspiera dzieci z autyzmem i ich rodziny.
Działalność Stowarzyszenia polega na organizowaniu dodatkowych zajęć terapeutycznych dla dzieci. Pozyskuje ono także fundusze na zakup sprzętu i pomocy edukacyjnych. Stowarzyszenie wspiera Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Poznaniu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu czyli Corporate Social Responsibility (CSR). Koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy (podmiotów pozostających w otoczeniu danego przedsiebiorstwa).
Według tego podejścia, bycie odpowiedzialnym nie oznacza tylko spełniania przez przedsiębiorstwa wszystkich wymogów formalnych i prawnych, ale oprócz tego również zwiększone inwestycje w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska i relacje z otoczeniem.

Podaj adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat nowości na stronie*

X "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Agencja Mediowo-Konsultingowa ZOOM Spółka Cywilna Barbara Zając, Grzegorz Olma, Newslettera z informacjami związanymi z Serwisem www.wpiekarni.pl i zamieszczonymi w jego ramach informacjami handlowymi.

© 2020 - ZOOM Agencja Mediowo-Konsultingowa B.Zając, G.Olma

Created by Nubsoft - Make IT Simple